آشنایی با نرم افزار canva برای ادمینی اینستاگرام

نویسنده مطلب : مدیر سیستم
1403/4/21
7
+ 0 | - 0

نرم افزار Canva یکی از بهترین نمونه‌های پلتفرم طراحی دیجیتال در حال حاضر است که مرز بین یک ابزار حرفه‌ای و یک سیستم یادگیری آسان برای استفاده را جابه‌جا می‌کند. به‌این‌ترتیب، این یک راه عالی برای شروع آموزش به کاربران است که چگونه از ابزارهای طراحی استفاده کنند. بیشترین کاربرد این ابزار برای مدیریت و ادمینی اینستاگرام است. به همین جهت آشنایی با نرم افزار Canva برای یک مدیر اینستاگرام ضروری است.

پلتفرم Canva برای هنر و طراحی ایدئال است و همچنین می‌تواند در پروژه‌های فناوری، جغرافیا، تاریخ، انگلیسی و خیلی پروژه‌های موفق دیگر استفاده شود. مهم‌تر از همه این است که کاربران می‌توانند استفاده از این ابزار را به‌سادگی یاد بگیرند. حرفه‌ای‌ها می‌توانند پوسترهایی را برای دوره‌های آموزشی خود ایجاد نمایند و یا تصاویر، نمودارها و موارد دیگر را بسازند. همۀ این ابزارها در این پلتفرم موجود است و راهنمایی‌های مفید و الگوهایی برای کار نیز در آن ارائه می‌شود.

نرم‌افزار کانوا یک ابزار طراحی گرافیکی است که برای ساده‌کردن فرایند طراحی دیجیتال کار می‌کند. برای دسترسی به امکانات آن کافی است یک حساب ایجاد کنید و سپس همه چیز از طریق مرورگر وب یا در برنامه‌های iOS یا Android کار می‌کند.

آشنایی با نرم افزار canva برای مدیریت اینستاگرام

آشنایی با نرم افزار Canva

همان‌طور که می‌دانید پلتفرم اینستاگرام یک زمین‌ بازی بصری است و ایجاد یک محتوای جذاب برای جذب مخاطب بیشتر یک امر کاملاً ضروری است. آشنایی با نرم افزار Canva، یک ابزار طراحی گرافیکی کاربرپسند می‌تواند سلاح مخفی شما در ایجاد محتوای جذاب اینستاگرام باشد!

در این بخش قصد داریم نگاهی اجمالی به قابلیت‌ها و امکانات این ابزار داشته باشیم و نشان بدهیم که چگونه از نرم‌افزار Canva برای ایجاد پست‌ها، استوری‌ها و چرخ‌فلک‌های جذاب فید اینستاگرام استفاده کنید تا پروفایل شما از دیگران متمایز باشد.

تولید محتوای چشم‌نواز

نرم افزار Canva می‌تواند طیف گسترده‌ای از قالب‌های ازپیش‌طراحی‌شده را به کاربران خود ارائه دهد که به طور خاص برای پست‌های اینستاگرام، استوری‌ها، های‌لایت‌ها و فیلم‌ها ساخته شده‌اند. این الگوها تضمین می‌کنند که محتوای شما دارای ابعاد مناسب و ظاهری زیباست. عناصر طراحی در کتابخانه‌ای از عکس‌ها، تصاویر، نمادها و گرافیک‌های رایگان و پولی در دسترس است تا به پست‌ها و استوری‌های خود جذابیت بصری اضافه کنید.

ساده‌سازی workflow

یکی از کارهایی که پس از آشنایی با نرم افزار canva می‌توان برای اینستاگرام انجام داد ایجاد انبوه است با این ویژگی نرم‌افزار Canva یک طرح حرفه‌ای می‌توانید به‌راحتی چندین پست اینستاگرام را به یک سبک طراحی کنید و در وقت و تلاش خود صرفه‌جویی کنید و با ایجاد تقویم محتوایی آنها را منتشر کنید. برخی از کاربران با طراحی هم‌زمان چندین پست اینستاگرام و زمان‌بندی دانلود برای تاریخ‌های خاص، یک تقویم محتوا با استفاده از Canva ایجاد می‌کنند. این به تجسم فید آینده شما کمک می‌کند.

زمان‌بندی محدود

آشنایی با نرم افزار Canva

توجه به این نکته مهم است که نرم‌افزار Canva در حال حاضر برنامه‌ریزی مستقیم را به اینستاگرام ارائه نمی‌کند. بااین‌حال، می‌توانید پست خود را در کانوا طراحی کنید و آن را برای آپلود در اینستاگرام در زمان دیگری دانلود کنید.

ثبات برند

یکی از کاربردهای این نرم‌افزار کانوا در اینستاگرام این است که می‌توانید نشانه‌ها، فونت‌ها و پالت‌های رنگی خود را ایجاد کنید تا از زیبایی‌شناسی ثابت و قابل‌تشخیص در تمام محتوای اینستاگرام خود اطمینان حاصل کنید.

هایلایت استوری

با استفاده از قالب‌ها و ابزارهای ویرایش پلتفرم Canva کاربران می‌توانند انواع کاورهای سفارشی برای نکات برجسته استوری اینستاگرام خود طراحی کنید.

Canva به‌عنوان بخشی از ورک فلو اینستاگرام شماست

این نرم‌افزار می‌تواند یک ابزار ارزشمند در فرایند مدیریت اینستاگرام شما باشد. شما می‌توانید تصاویری خیره‌کننده طراحی کنید، محتوای فید خود را به‌صورت بصری برنامه‌ریزی کنید، و ثبات برند را حفظ کنید و همگی این اتفاقات در پلتفرم Canva خواهد افتاد سپس، می‌توانید هر زمان که آماده ارسال پست هستید، طرح‌های تمام شده را در اینستاگرام آپلود کنید.

مواردی که تا اینجا ذکر شد مهم‌ترین دلایل آشنایی با نرم افزار Canva هستند.

چگونگی کارکردن با نرم افزار canva

آشنایی با نرم افزار کانوا

نرم‌افزار Canva به‌گونه‌ای کار می‌کند که ایجاد تصاویر را حتی برای افراد مبتدی هم آسان و در دسترس قرار می‌دهد. در اینجا به چند نکته چگونگی کار این پلتفرم خواهیم پرداخت که به شرح زیر است:

 1. ثبت‌نام کنید و طرح خود را انتخاب کنید: برای کار با این پلتفرم ابتدا باید یک حساب Canva رایگان ایجاد کنید و یا می‌توانید با یک حساب موجود وارد شوید. در برنامه با گزینه‌های طراحی متنوعی روبرو خواهید شد. نوع گرافیکی را که می‌خواهید ایجاد کنید، مانند: پست رسانه‌های اجتماعی، ارائه یا پوستر.
 2. به‌صورت اختیاری یک الگو انتخاب نمایید: نرم‌افزار Canva یک کتابخانه وسیع از الگوهای ازپیش‌ساخته شده دارد که برای اهداف مختلف ارائه می‌دهد. این الگوها دارای طرح‌بندی، فونت و طرح‌های رنگی هستند که می‌توانید آن‌ها را سفارشی کنید.
 3. عناصر طراحی drag & drop: در این قسمت شما با سورپرایز کار با نرم‌افزار canva آشنا خواهید شد! نرم‌افزار Canva از رابط drag & drop استفاده می‌کند و شما می‌توانید عناصر طراحی مختلف را مرور کنید که شامل:
 • جعبه‌های متن است که شما می‌توانید متن را ویرایش کنید، فونت‌ها را انتخاب کنید و رنگ‌ها را تنظیم کنید.
 • می‌توانید عکس‌ها و تصاویر خود را از کتابخانه Canva و گزینه‌های رایگان و پولی استفاده کنید و یا تصاویر خود را آپلود کنید.
 • اشکال و خطوط عناصر بصری را به طراحی خود اضافه کنید.
 • پس‌زمینه از بین رنگ‌ها، الگوها یا تصاویر یکدست انتخاب کنید.
 1. ویرایش و سفارشی‌سازی: با ویرایش و سفارشی‌سازی می‌توانید هنگامی که عناصر را اضافه کردید با استفاده از ابزارهای ویرایش، آنها را بیشتر سفارشی کنید. تغییر موقعیت، تغییر اندازه عناصر، تنظیم شفافیت، و اعمال فیلتر بر روی عکس‌ها از جمله این امکانات است.
 2. دانلود و به‌اشتراک‌گذاری: وقتی شما از طراحی خود راضی هستید می‌توانید آن را به‌صورت تصویر (JPG، PNG، PDF) یا ویدئو (MP4) دانلود کنید.

ویژگی نرم افزار canva

آشنایی با نرم افزار Canva

پلتفرم کانوا طیف وسیعی از ویژگی‌ها را به کاربران خودش ارائه می‌دهد که هم برای کاربران عادی و هم برای کاربران حرفه‌ای ارائه می‌شود. در اینجا به بررسی برخی از عملکردهای کلیدی آن خواهیم پرداخت که شامل:

 • رابط drag & drop: رابط بصری پلتفرم Canva به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به دانش طراحی گسترده، عناصر طراحی را به‌راحتی اضافه، مرتب و ویرایش کنید.
 • الگوها: کتابخانه گسترده‌ای از قالب‌های ازپیش‌ساخته شده برای طرح‌های مختلف، از جمله پست‌های شبکه‌های اجتماعی، ارائه‌ها، نوتیفیکیشن‌ها و موارد دیگر را کاوش کنید. این قالب‌ها نقطه شروعی را ارائه می‌دهند و در وقت شما صرفه‌جویی می‌کنند.
 • عکس‌ها و گرافیک‌های استوک: از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار این است که شما با مجموعه‌ای از عکس‌ها، تصاویر و نمادهای رایگان و پولی دسترسی داشته باشید تا طرح‌های خود را به‌صورت بصری ارتقا دهید.
 • ابزارهای متن: متن را به طرح‌های خود اضافه کنید، فونت‌ها، رنگ‌ها، سبک‌ها و طرح‌بندی‌ها را با استفاده از ابزارهای ویرایش متن پلتفرم Canva سفارشی کنید.
 • ابزارهای ویرایش: تصاویر خود را با ابزارهای داخلی برای برش، تغییر اندازه، اعمال فیلترها و تنظیم شفافیت ویرایش کنید.
 • حذف پس‌زمینه: با این پلتفرم کاربردی می‌توانید پس‌زمینه‌های عکس‌ها را به‌راحتی حذف کنید تا ظاهری تمیز و حرفه‌ای داشته باشید.
 • تغییر اندازه جادویی: اندازه طرح خود را طوری تغییر دهید که با پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی یا فرمت‌های دیگر فقط با یک کلیک مطابقت داشته باشد و این کار با نرم‌افزار کانوا امکان‌پذیر است.
 • ویدئوهای استوک: با استفاده از گزینه‌های ویدئوی رایگان و پولی، عناصر ویدئویی را در طرح‌های خود بگنجانید.
 • انیمیشن‌ها: برای ایجاد ارائه‌های جذاب یا محتوای رسانه‌های اجتماعی، انیمیشن‌ها را به متن و گرافیک اضافه کنید که در این پلتفرم گزینه‌های رایگان و حرفه‌ای موجود است.

جمع‌بندی آشنایی با نرم افزار Canva

نرم‌افزار کاربردی Canva یک ابزار آنلاین درجه یک برای طراحی گرافیکی است. همه چیز از انجام تغییرات ساده تصویر گرفته تا طراحی گرافیک برای رسانه‌های اجتماعی تا ایجاد بروشور و اسناد را می‌توان با آن انجام داد. تعداد زیادی ویژگی برای هر سلیقه‌ای در این پلتفرم وجود دارد. علاوه بر این، پلن پولی آن در مقایسه با نرم‌افزارهای مشابه مقرون به صرفه است.

پلن رایگان این اپلیکیشن هم بسیار جامع و کاربردی است. این پلتفرم برای صاحبان مشاغل و بازاریابان، یک تجربه طراحی عالی ارائه می‌دهد. برای همین آشنایی با نرم افزار Canva به همۀ کسانی که در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند توصیه می‌شود.

شرکت طراحی سایت رنگین کمان (RKWEB) مجری ده‌ها پروژه راه‌اندازی و گسترش کسب و کار اینترنتی در شیراز با سابقه‌ای درخشان در این حوزه از 0 تا 100 مراحل ایده‌پردازی تا اجرای آنلاین شاپ همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره‌تلفن: 09357871280 تماس حاصل فرمایید.

شاید به این محصولات علاقه مند باشید

نظر خود را بیان کنید