دموی رایگان

پیام رسان اختصاصی رنگین کمان

جهت استفاده شرکت ها ، سازمان ها ، آموزشگاه ها و ...

ویژگی های پیام رسان رنگین کمان

مهمترین ویژگی های پیام رسان اختصاصی رنگین کمان
سرعت بالا

یکی از قابلیت‌های اساسی پیام رسان اختصاصی رنگین کمان سرعت بالا و نداشتن اختلال در ارسال و دریافت داده و پیام است. شما می‌توانید بدون قطعی و در سریعترین زمان ممکن انواع بسته‌های اطلاعاتی و پیام‌های درون شبکه‌ای خود را ارسال و نسبت به دریافت سریع آن اطمینان داشته باشید.

سرور داخلی

پیام رسان اختصاصی با یک سرور اختصاصی و مخصوص پشتیبانی شده و از این رو برای ارسال و دریافت اطلاعات از امنیت بالایی برخوردار است. 
هزینه کمتر، نداشتن مشکلات فیلترینگ و سرعت بالای ارسال و دریافت اطلاعات از ساسی ترین مزیت کاربردی این ویژگی است. 

ارسال انواع فایل

محدودیتی برای ارسال انواع بسته‌های اطلاعاتی و پیام در پیامرسان اختصاصی رنگین کمان وجود ندارد. 
از این رو می‌توانید در بستر این پیامرسان بدون چالش‌های قطعی نت و کندی ارسال به راحتی نسبت به رد و بدل فایل کاری و آموزشی و ... اقدام کنید.

ایجاد گروه

همانند هر شبکه ارتباطی و پیامرسانی امکان ایجاد گروه و عضویت چندین اکانت این پیامرسان در یک گروه وجود دارد. 
این ویژگی خصوصا برای شرکت‌های دورکار یا نیازمند فعالسازی یک پیامرسان جهت برقراری ارتباط، مراکز آموزشی برای برقراری ارتباط منسجم استاد و دانش پژوهان و مواردی از این قبیل بسیار کارآمد است.

ایجاد کانال

فرآیند ایجاد کانال که برای کسب و کارهای آنلاین یک امتیاز کارآمد به حساب می‌آید به راحتی در پیامرسان اختصاصی رنگین کمان امکان پذیر است. 
هر فردی که در این پیامرسان اکانت داشته باشد می‌تواند، بخش اعظمی از اطلاعات کاری یا کسب و کار آنلاین خود را با همراهان در این پیامرسان به اشتراک بگذارد. 

اپلیکیشن موبایل

پیامرسان اختصاصی رنگین کمان علاوه بر نسخه وب با نسخه موبایلی نیز در دسترس است. 
بنابراین شما می‌توانید علاوه بر ارتباط سیستمی از طریق موبایل و دیگر لوازم هوشمند مثل تبلت از طریق این پیامرسان نسبت به قراری ارتباط آسان اقدام کنید. 

ابزار پیام رسان سازمانی

پیام رسان سازمانی ابزاری مهم در اتوماسیون اداری و شبکه داخلی یک شرکت محسوب می‌شود که پرسنل و کارمندان یک مجموعه را از مراجعه حضوری به واحدهای مختلف و برقراری تماس تلفنی بی‌نیاز می‌کند. این پلتفرم‌های چت شبکه داخلی در عین اینکه شباهت زیادی به شبکه‌های اجتماعی دارند؛ تفاوت‌های قابل توجه آنها با این سیستم‌ها نیز غیر قابل انکار است. وجود این تفاوت‌ها باعث شده تا این پلتفرم‌ها طرفداران خاص خودشان را داشته باشند.

کاربردهای پیام رسان سازمانی

پیام رسان سازمانی صرفاً یک شبکه اجتماعی برای چت و ارسال پیام کوتاه نیست؛ بلکه از داده‌های موجود در آن می‌توان برای موارد مختلفی استفاده کرد. استفادۀ صحیح از این پلتفرم‌ها می‌تواند روحیه کار تیمی را تقویت کند و بهره‌وری سازمان را افزایش بدهد.

در کنار صرفه‌جویی در زمان و رفت و آمدهای غیر ضروری به واحدهای مختلف سازمان، یک نرم افزار چت سازمانی مزایای زیر را برای شما دارد:

اشتراک‌گذاری فایل‌های مورد نیاز با دیگر اعضای تیم، مدیریت پروژه‌ها، برنامه‌ریزی برای انجام تسک‌ها، ارزیابی میزان پیشرفت پروژه، سنجش عملکرد اعضای تیم، مستندسازی و بایگانی مدارک و...

در این پلتفرم‌ها شما می‌توانید وظایف و تسک‌های روزانه، هفتگی، ماهانه، میان‌مدت و بلندمدت را تعریف کنید و مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده خروجی هر واحد را رصد کنید. سنجش عملکرد اعضای تیم به شما این امکان را می‌دهد که استراتژی‌های تعریف شده را در صورت نیاز تغییر بدهید یا آنها را اصلاح کنید. این پلتفرم‌ها همچنین یک بایگانی قدرتمند برای ذخیره‌سازی اسناد و مدارک مهم هستند که برخلاف بایگانی‌های سنتی و کاغذی امکان از بین رفتن و آسیب‌دیدن آنها اندک است.

ویژگی های یک پیام رسان سازمانی خوب

در یک نگاه کلی پیام رسان سازمانی خوب باید از تمامی ویژگی‌هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم برخوردار باشد یعنی:

سرعت بالا، اتصال به سرور داخلی، قابلیت ارسال انواع فایل، قابلیت ایجاد گروه، امکان ایجاد کانال، دارا بودن اپلیکیشن موبایل

دلیل سرعت بالا واضح و مشخص است؛ در دنیای دیجیتال و فضای مجازی سرعت یکی از فاکتورهای کلیدی است و اساساً سیستم‌های آنلاین برای این ایجاد شده‌اند تا سرعت دسترسی به خدمات و محصولات را بالا ببرند.

سرعت بالا در پاسخگویی به مشتریان، ارسال سریع داده‌ها و فایل‌های مهم، دریافت بی‌درنگ پیام‌های درون‌سازمانی همگی به ‌سرعت نرم افزار چت سازمانی وابسته است.

یک پیام رسان اختصاصی و درون سازمانی به یک سرور داخلی وابسته است. این ویژگی کمک می‌کند تا مشکلات مربوط به فیلترینگ برطرف شود، سرعت افزایش پیدا کند، سرعت بالا برود، هزینه‌ها کاهش پیدا کند و  امنیت بالا برود.

درون یک سازمان انواع مختلفی از فایل‌ها وجود دارد که اطلاعات اساسی از طریق آنها انتقال پیدا می‌کند. رایج‌ترین این فایل‌ها شامل: تصاویر، فایل word، excel، پاورپوینت، ویدیو و صوت می‌شود. پلتفرم درون سازمانی شما باید از این فرمت‌ها پشتیبانی کند.

امکان ایجاد گروه و کانال برای افزایش روحیه کار گروهی کاربرد دارد و با کمک آن می‌توان اطلاعیه‌ها، بخشنامه‌ها، نامه‌های اداری و مواردی از این دست را در یک فضای عمومی در بین تمامی کارمندان به اشتراک گذاشت. درنهایت وجود اپلیکیشن موبایل دسترسی به این امکانات را ساده‌تر خواهد کرد.

نمونه‌های بین‌المللی این پلتفرم‌ها

پیام رسان سازمانی تنها به نمونه‌های داخلی محدود نمی‌شود و شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در سراسر جهان نیز نسبت به طراحی و توسعه این نوع پلتفرم‌ها اقدام کرده‌اند. به‌عنوان مثال Slack یک نمونه از مسنجرهای درون‌سازمانی خارجی است که قابلیت‌های گسترده‌ای دارد. بسیاری از کاربرانی که به دنبال پیام رسان سازمانی رایگان هستند از این نوع پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند.

رایگان بودن نرم افزار چت درون سازمانی یک مزیت بزرگ است؛ اما محدودیت‌هایی دارد که باید آنها را در نظر داشت. از جمله این محدودیت‌ها وجود فیلترینگ، عدم پشتیبانی کامل از سمت توسعه‌دهندگان، سرعت پایین، عدم امکان توسعه و افزودن ویژگی‌های شخصی‌سازی‌شده است.

یک مشکل اساسی دیگر عدم پشتیبانی از زبان فارسی در این پلتفرم‌ها است که برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در مجموع همین مشکلات و چالش‌ها هستند که شرکت‌های داخلی را به سمت پلتفرم‌های داخلی سوق می‌دهند.

وجود مشکلات و چالش‌ها اگرچه پلتفرم‌های خارجی را در اولویت دوم قرار می‌دهد؛ اما نباید فراموش کنید که سیستم داخلی نیز باید زیرساخت مناسبی داشته باشد و نکات مهم و اساسی در طراحی و توسعۀ آنها رعایت شده باشد.

رنگین کمان

برای سازمان خود نیاز به پیام رسان اختصاصی دارید ؟

پیام رسان اختصاصی با قابلیت راه اندازی بر روی سرور های داخلی و یا اختصاصی شما

نسخه وب

دسترسی کامل به امکانات از طریق نسخه وب

اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن های اندروید و آی او اس جهت استفاده راخت در موبایل